29 Aralık 2015

Uzun Bir Aradan Sonra Merhaba...

Selam blogcum seni çok ihmal ettim biliyorum. Nedenlerim de vardı. Yokluğumda blog başlığım bile gitmiş. Sanırım yeni blog şablonu aramam lazım. Bu blogun tasarımı Amigurumi Aşkına şimdiki adıyla Tiny Mini Design sahibine aitti. Aynı kişinin tasarımını yaptığı bir blogun tasarımı da kaybolmuştu. Aman neyse konumuz o değil.

Evet bilgiğiniz üzere ben geçtiğimiz ay Timponaplasti( Kulak zarı-Kemikçik zinciri onarımı) ameliyatı olmuştum. Evet evet çok şükür başarılı geçti. Evet süreçte benim de şaftım kaydı(şikayet değil) yemek yiyememeler, tansiyon düşmeleri, bayılmalar, halsizlik, baş ağrısı... Çok şükür şuan iyiyim işe başladım. İş yerimde çok yoğunum çok yoruluyorum kendimi kastığım için başım ağrıyor. Neyse buna da şükür geçecek yavaş yavaş.

Duyabiliyormusun?? diye soracağınızı biliyorum. Çünkü ameliyat olduğumu öğrenen herkes bunu merak ediyor. Hatta işe geldim herkes bir ağızdan '' Duyuyorsun demi Kerime?'' diye sordular. Malesef ben henüz Koklear İmplant ameliyatı olmadım. 2009'da Ankara Hacettepe'de şu meşhur doktor (ki aslında bizi dolandırdığı bir gerçek) kulağımın içini mahvetmiş. Çektiğim onca ağrılar onun içinmiş. Kulağım Koklear İmplant'a uygunluğunu kaybetmiş. Onun için kulağımı Koklear İmplant'a uygun hale getirdiler. Şubatta (tarihi netleşmedi telefon bekliyoruz) Koklear İmplant ameliyatım var. İnşallah Rabbim nasip ederse o zaman duyabileceğim. (Rabbim benim hakkımda hayırlısını ver diye dua ediyorum) Kayseri Erciyes Üniversitesindeki Doktor Ankara Hacettepe Üniversitesindeki Doktor gibi bizi oyalayıp dolandırmadı. (ki bu ayrı yazı konusu)

Bende durumlar böyle. Bu süre zarfında 1 ay eşimden 3 hafta da kızımdan ayrı kaldım. Kızımın psikolojisi çok bozulmuş durumda. Beni herkesten kıskanıyor '' Benim annem dokunma'' diyor. Montumu giymiş çıkarken görünce tekrar onu bırakıp gideceğim sanıyor. Hala düzelmiş değil. Anlatıyorum gitmeyeceğimi işe gidip geleceğimi. Neyse ki sabah çıkarken uyuyor diye görmüyor. Babaannesinin dediğine göre sabah beni yatağımda görmeyince korkmuş gittim sanmış. Babaannesi de ''annen işe gitti gelecek'' demiş o da rahatlamış.

İşte böyle blogcum..
Sağlıkla kalın...

15 yorum:

 1. Ben o eloşu yerim yer :)

  İnşallah hakkında her şeyin hayırlısı olacak canım benim dualarımdasın :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. biz de seni yerizz kii :)

   İnşallah Özge'm sağolasın :*

   Sil
 2. Geçmişler olsun , inşalllah çok daha iyi olacaksın , benim kız kardeşiminde kulakları hiç duymuyor kulaklıkta vermiyorlar ameliyat olması lazımmış oda amelyat olmuyor hep bu konu hakkında tartışıyoruz çok korkuyor ne olacak halimiz bilmem:( Dualardasınız...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim.. Kardeşiniz için de çok geçmiş olsun. Her doktora güvenmeyin ameliyat konusunda. Eğer bir şans denemek isterseniz Kayseri Erciyes Ünv. Hastaneleri, Prf. Dr. Mehmet Akif SOMDAŞ'a görünün derim. Korkulacak bişey yok aslında..

   Sil
 3. inşallah duyacak benim arkadaşım ve duyduğu ilk ses Eloşun olacak. Tüm kalbimle inanıyorum. Annesini kıskanan Eloşu yerim ben ama :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah arkadaşım :)
   gel de yeee :) bekliyorum bak :)

   Sil
 4. kıyamam ben ona zor tabi 1 ay anneden ayrı kalmak onu etkilemiştir bu çok normal çünkü çok küçük onu biraz rahatlatmak için sabah çıkarken ona bir görev verebilirsin mesela seviyorsa bir resim çizmesini iste akşam gelince bakacağım sürpriz yap bana diyebilirsin ben ömerde ve yağmurda bunu yapıyorum gerçelkten işe yarıyor en azından arkamdan ağlamıyorlar :)
  öperim cimcimenin gözlerinden :D

  YanıtlaSil
 5. aa süper fikir Canan deneyeceğim sağol valla :)
  ben de sizleri öpüyorum kocaman :***

  YanıtlaSil
 6. Yazıyı yüreğim ağzımda okudum resmeN. Duymaya mı başladı diye. Ben Şubat'ta o ameliyattan güzel sonuçlarla çıkacağına inanıyorum. Evet biliyorum sen böylede gayet iyisin bir eksiklik değil ama canı gönülden evladının sesini duymanı istiyorum :) daha öncede yazmıştım Çocukken bende sorun yaşadım. Kulağım çok az duyuyordu. Ben iyileştim ama hala kulağım hafif bir tıkansa Paniğe kapılıyorum. Bundan dolayı bağ kurdum galiba seninle :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım benim çok teşekkür ederim. evet hatırlıyorum o yorumunu. umarım sende çok çok iyisindir. Kimseleri duymasam yeter sadece evladımı duyayım.. öpüyorum seni :*

   Sil
 7. birincisi geçti ikinci ameliyatta geçicek inşallah umutlutyuz ....

  YanıtlaSil
 8. çok geçmiş olsun.
  inşallah iyi olacaksın..

  YanıtlaSil
 9. Geçmiş olsun...en kısa zamanda kızının güldüklerini duyman dileğiyle. Hep duamda olacaksın

  YanıtlaSil