04 Ağustos 2017

Annen Sana Yemek Vermedi Mi?

Ben ne zaman Kayseri'ye gitsem, kilo verip gelirim. Bunun bir açıklaması yok. Belki de psikolojik?
Şöyle ki; bir zamanlar üniversitede öğrenciyken, 9 kız bir evde kalıyorduk, ve hepimiz de yemek yapmayı bilmiyorduk.
Eeee bu durumda ne yapılır? Bildiniz. Makarnaya talim... Tost makinesi falan yok. Hep makarna... Okulda da tost, döner falan. Olduk sana 100 kg.. Abarttım dimi?
Fotoğrafı çeviremedim. Böyle kaldı. Since 2009 Ocak 😆 Alt kısmı göstermeye gönlüm razı gelmedi dermişimmm... Tek bi kotum vardı 44 beden. Onun düğmesi bile patlamıştı. Gerisini siz düşünün 😆

Şimdi annem ve babam beni okulumun bulunduğu Tokat'a bırakıp Kayseri'ye dönmüşlerdi. Birkaç hafta sonra Kurban Bayramı dolayısıyla 1 haftalığına Kayseri'ye gittim. Annem otogarda beni görünce "bu ne hal kızım, ben seni böyle mi bıraktım okula?" dedi ve bana yemek vermedi :D
Valla bak vermedi. Kepek ekmek aldırdı babama, bana özel. Kendilerine, annem tam buğday unundan bazlama yapar her sabah. Bana o yok, kepek ekmek neyime yetmiyor?

Şimdi durum değişti, annemin gözünde ben tam iskelet oldum. Ye kızım ye, ondan da ye, bundan da ye... Noldu anne? bir zamanlar önümden yemek alıyordun, şimdi ne değişti? O zaman, abooovvv o gözler, yanaklar neydi gızzz dedi :D :D

Bunlar da şimdiki hallerim. Yukarıdaki foto ve aşağıdakiler arasında tam 20 kg var. 

Geçen hafta işe başladığımda, herkes aynı anda " annen sana yemek vermedi mi?" demeye başladı. Vermedi aplam(b değil p. şiveli söyleyiverin), abim sen ver hayrına dedim ben de. 

İnsanları anlamak çok zor. Kiloluyken, az ye az, bu ne şişmişsin derlerdi. Şimdi de iskelet gibi olmuşsun, ye ye ye... 1 kg alsam, aaa kilo almışsın.... Eee bu durumda ben ne ne yapabilirim? Ayaklarım da 39 numara.. Evet, evet 39 numara.. Koca ayaklı oldum şimdi de. Allah beni böyle yaratmış ne yapayım, ayaklarımı mı kırayım? Bir de koca ayaklılık bizde genetik. Annem 40 numara :)

Kiloma gelince, yaşamımın belli bir döneminde aşırı kilom vardı ve bu kilolarım beni çok yoruyordu. O yüzden zayıf halim daha iyi. Enerjim var, hemen yorulmuyorum, merdivenleri çıkarken tıkanmıyorum ve ayrıca henüz 26 yaşındayım. Belki de ileriki yaşlarımda kilomu hemen veremem? Metabolizma yavaşlar? 
Kısaca ben bu halimle mutluyum.
He bir de, akrabalarım bu sefer beni çirkin buldu. Yüzüm çok çökmüş, kırışmış, çillerim horona kalkmış. Bakım yapacakmışım, kırışıklı kremi alıp kullanacakmışım. :D


Dediğim gibi, ben bu halimle mutluyum, Herkes kendine baksın. Yeminlen yıldım...


6 yorum:

 1. Fıstık gibisin kız, kilo alıp da ne olacak? Böyle devam. :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canlı cenaze gibisin dedi az önce bir arkadaşım :D
   Teşekkür ederim Müjde ablacığım güzel sözlerin için, sevgiler benden :*

   Sil
 2. Fıstık gibisin, sakın kilo alma :)

  Ben senin yaşındayken 58 kiloydum, şimdi 78 e düşeceğim diye uğraştım. Zamanla beden kilo alabiliyor ekstra uğraşa gerek yok hiç. Kilo demek sorun demek.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Almayayım dimi Handan abla :)

   Ben şuan 54 kiloyum, öncesinde 80 kiloydum. Kilolu olmak, sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. Ve bana kilo al diyenler zayıflamaya uğraşıyor. Bu ne yaman çelişki?
   Bir de ben kilo vermek için uğraşmadım. Kendiliğinden gitti. Belki de şekeri, ekmeği bırakmamdan olabilir :)

   Sil
 3. sakın kimseyi takma boşver zayıflık her zaman iyi sağlığın yerinde olduğu müddetçe,bende ikinci doğumdan sonra bir türlü toparlayamadım kendimi hala 6 kilo fazlam ve ekstradan hipotiroidi Haşimatom var ondan dolayı çok zor kilo veriyorum..
  yaş ilerleyince her şey daha zor oluyor hele ki kilo vermek....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok takmıyorum da her gün her gün canım sıkılıyor. ikinci doğum var bir de değil mi? ilk doğumumdan sonra birden kilo verdim özel bir şey yapmadan. Bunun ikinci doğumunda aynı şey olmayabilir.
   Sağlık sorunu olup, ilaç alınca çok zor oluyor, annem de öyle. Çok geçmiş olsun.

   Sil