14 Eylül 2012

Ela bebeğin doğumu

  Çok stresli duygusal bir hamilelik dönemi geçirdim. Çoğu zaman kendimi mutsuz hissedip ağlıyordum stresli olmam bebeğe yansıdı sanırım. Kontrole gitmiştim bebeğim oynamıyor kaç gündür dedim Nst'ye aldılar tık yok serum takmışlardı oynamaya başladı Doktorum bana dedi: Kerime bol bol meyve çikolata ye böyle devam ederse yarın gel. Bende tamam dedim eve gelince ne varsa yedim ama yine tık yok. Ertesi gün gittim Nst ye aldılar yine durum aynı acilen sezaryene aldılar ben normal istiyordum kısmet sezaryenmiş. Kordon dolanmış bebeğimin kalbi atmıyordu ihmal etseydim kaybedebilirdim..


  Narkoz alana kadar hemşireler soru soruyor ben duymuyorum dudak okuyorum maskeniz var anlamıyorum diye bağırıyorum :) soru sormayı kesip uyuttular beni :) 


   13.07.2012 de saat 16:20 de hayata merhaba dedi prensesim :)
  Gözlerimi açtığımda Annem ve Eşim yanımda bulanık bulanık çift çift görüyorum etrafımı ilk sözüm ''çok acıyo anne bebeğim nerde'' oldu :) 


  Ve bebeğimi Hemşire hanım getirdi bakıyorum hayran hayran bu benimmi diyorum diyorlar evet o senin :) 


  Benim istediğim ismi beğenmedi aileler bende ilk 2 gün çirkinim dedim ona :) Duru istiyordum tertemiz berrak olsun diye.. neymiş sabun ismiymiş kayınpederim annesinin ismini istedi yok istemem Rabia olmasını dedim o  zaman Ela olsun :) 
  
  İyiki doğdu evimizin neşesi oldu:) ve bugün tam 2 aylık olduk..

  

6 yorum:

 1. isimleri de illa beğendirmek zorundayız ya herkse, onlara neyse :p

  YanıtlaSil
 2. Gözünüz aydın :) Prenses 2 aylık olmuş bile,nice güzel sağlıklı aylarına :)

  YanıtlaSil
 3. ne güzel ozetlemişsiniz doğumunuzu kızım sahil de 7.12.12 doğumlu elayla yaşıt :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim. Rabbim kızınızla birlikte nice yıllar nasip etsin :) 1 gün arayla mı gelmişler :)

   Sil