06 Nisan 2015

BollyWood Filmi : PK


   Cumartesi günü bizim cümbür cemaat aile çatı katı dairemize toplandık. Kayınpeder çayını kendi demlemiş yanına çerezini almış kedi misali petek kenarına mindere oturmuş Kayınvalide L koltuğun ennn uzun gelen L'nin _ çizgizsine uzanmış üstüne battaniyesini almış, Koca kişisi de L koltuğun uzuncaa taburesi mi desem ona kedi misali kıvrılmış pür dikkat TV'de Survivorun başlamasını bekliyo.. Evet evet tam bir Survivor bağımlısı ailem var.. Heee Eloş mu? o da tabiii tabletinden izliyo bişeyler (taşlamayın haa) kokmuş çoraplı kayınçom da faili meçhum bilinmiyo nirelerde olduğu. Bende amannn şimdi şu şuna küfredecek şu şunla kavga edecek papucumun Sörvayvörü dedim aldım Pc'yi elime.

   Aamir Khan'ın PK adlı filmi varmış hiç bilmiyordum. O gün denk geldi. Viber'dan Ayşe ve Nihan'ya yazdım
- Kızlar ben Hintli aşkımı izlicem didim..
Nihan da kız Hintli aşkım dedin ya geçenlerde Aamir Khan'ın PK diye film afişini gördüm abovvv o da ne adam anadan üryan dedi :) :) :)
Bende onu izliciktim didim :)
Hemen önyargılı olmayalım lütfen yavrılarım..

Filme gelicimm şimdi..
Uzaydan gelmiş anadan üryan bebe.. Uzay aracını çağırması için boynunda kolyesi var iner inmez onu çaldırdı garibim.Hırsız kaçarken radyosunu yakalayabildi bir. O radyoyla hiç ayrılmadı :)Başroldeki kızımız bana Evrim Akın'ı anımsattı.


Film dinlere konu alınmış. Doğduğunuzda poponuza hangi dinden olduğunuzu söyleyen barkod var mı anacım? İspatı için hastanelerde yeni doğmuş bebelerin poposuna baktı :)

Ben dinlere karşı önyargılı değilim.. İnanışla alakalı.. Bu Filmde dinleri konu almışlar demiştim dimi..
Uzay cihazını bulması için Tanrı'dan yardım almasını söylüyorlar.. Tanrı kim? Sen mi Tanrı'yı koruyorsun yoksa Tanrı seni mi koruyor? Tanrı'ya dua etmen için para mı vermen gerekiyor?Bu adam tan bir numaracıydı.. Sanki Tanrı'ya telefon açıp onunla konuşuyor gibi bir tavrı var.

Telefonla Tanrıyla konuşuyor demiştim ya PK'nin ona cevabı'' Yanlış numara''

' Neden o kaskı takıyorsun?''
'' Taksilerden öğrendim. Taksiler sarı ve herkes görüyor. Tanrı da beni görsün''


'


Açıkçası Filmi bu kadar çok beğeneceğimi düşünmüyordum.. Budistler.. Budistlerden kaçmak için yüzüne buda etiketi yapıştırmıştı..
Hristiyanlar..
ve Müslümanlar..
Her dinin inanışları farklı biliyorum. bu filmi izlemediyseniz mutlaka ama mutlaka izleyin..,
Önce gülüp filmin bitimine 5 dk ağlarsınız :)

Film'de PK'ye devamlı '' Sen Peekay mısın?'' diye sormuşlardı. Peekay ne demekse? şimdi google amcaya baktım '' sarhoş'' demekmiş. ama hiç sarhoş olmamıştı ki içmemişti de :)

Bu fimde Hindistan klasiği danslar müzikler pek yoktu hepi topu 5 dk eder :)


Film ve dizi anlatamıyorum yeav hamuruma ters :)

Mutlu haftalar..

10 yorum:

 1. senin Hintli aşkının filmlerini bende çok beğeniyorum :) Hem duygulandırıp hem güldürmeyi başarıyor gerçekten. Şu hint şarkıları olmasa daha bir seveceğim kesin :) O noktada film çok dağılıyor gibi geliyor bana..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. söylemeyi unutmuşum bu filmde dans çok yoktu hepi topu 5 dk vardı bunu izle mutlaka :)

   Sil
 2. yorumlamana bayıldım kız en kısa zamanda bende izlicem :D :D :D barkot varmı bi bakim hahahaahah

  YanıtlaSil
 3. ahhahahahahhahahhahahha tövbe tövbe ... afişe bakmadan geçiniz .. !!! su barkotu merak ettım bu aksam ızleyım barıı gülmeye ihtiyacım var :)

  YanıtlaSil
 4. amir han sevilmez mi. bu filmi bilmiyom ben de ama izlerim ki :)

  YanıtlaSil
 5. Allam bu kaçıncı PK karsilasmam tamam tamam evrenden mesaji aldım izlicem :)

  YanıtlaSil